16.8 C
İstanbul
15/04/2024
Image default
HaberlerSiber Saldırılar

Londra’da bir konseye ciddi bir siber saldırı gerçekleştirildi!

Kuzey Londra’da bulunan Hackney Council, birçok hizmetini ve BT sistemlerini etkileyen ciddi bir siber saldırının hedefi olduklarını belirtti.

Konsey, olayın etkisini araştırmak ve anlamak amacıyla Ulusal Siber Güvenlik Merkezi (National Cyber Security Centre (NCSC)), Dış Uzmanlar ve İskan Bakanlığı (Ministry of Housing), Topluluklar ve Yerel Yönetim (Communities and Local Government) ile yakın bir şekilde çalıştığını belirtti.

Konseyin Başkanı Philip Glanville, “Bu soruşturma erken bir aşamadadır ve şu anda sınırlı bir bilgi mevcuttur. Araştırmamız ilerledikçe güncellemeler sağlamaya devam edeceğiz” şeklinde bilgi verdi. Philip, mevcut odaklarının özellikle en savunmasız sakinlere hizmet sunmaya devam etmek ve etkilenen hizmetleri mümkün olan en kısa sürede geri getirirken verileri korumak olduğunu da dile getirdi. Bu durumlara ek olarak bazı belediye hizmetlerinin kullanılamayacağı veya normalden daha yavaş olabileceğini ve belediyenin çağrı merkezinin aşırı derecede meşgul olduğu konusunda da bilgilendirmelerde bulundu.

Philip, sakinlerin ve işletmelerin yalnızca ve kesinlikle gerekli olması durumunda kendileri ile iletişime geçmelerini ve bu sorunları çözmeye çalışırken kendilerine yardımcı olmaları konusunda destek beklediklerini de belirtti.

NCSC sözcüsü, Hackney ilçe konseyini etkileyen bir olayın farkında olduklarını ve bu olayın etkisini anlamak için organizasyona destek verdiklerini ve birlikte çalıştıklarını dile getirdi.

Kaynak:

Related posts

İran APT Grubu Kuveyt ve Suudi Arabistan’ı hedef aldı!

Serdar H.

İNGİLİZ HAVAYOLU ŞİRKETİNDE BÜYÜK VERİ SIZINTISI!

Mustafa Okay Maktav

ThiefBot Banking Trojan Zararlı Yazılım Analizi

Yeşim Alan

Bu web sitesi, kullanıcı deneyimini iyileştirmek amacıyla çerezler kullanmaktadır. Kabul Et Daha Fazlası